06.08 Šeštadienio diena

21:00-22:00

Ąžuolyno parkas

Kamanių šilelis Live

Kamanių šilelis Live

06.08 Šeštadienio diena

21:00-22:00

Ąžuolyno parkas

Kamanių šilelis Live

Kamanių šilelis – duetas, pradėjęs veiklą 2011-aisiais. Jo braižas – minimalistinis, ritmiškas, lengvai psichodelinis indie folk/art pop, kuriame susipina tarptautiniu mastu atpažįstamas ir kartu gilias lietuviško folkloro šaknis turintis skambesys. Vokalistės Kamilės Gudmonaitės lūpose dažnai skamba lietuviškai auditorijai artimi lietuvių liaudies dainų žodžiai, įgaunantys visiškai naują kūną moderniose dueto aranžuotėse. Tai ryškiausia debiutiniame dueto albume „Viskas teka“ (2014) ir antrajame „Namai“ (2017). Albume „9“ (2020) ir paskutiniąjame „Žiūrėti į saulę“ (2023) atsiranda daug daugiau autorinių tekstų, tačiau dainos savo skambesiu vis tiek paliečia kažką giliai folkoriško ir seka originalų Kamanių šilelio braižą. Tiek įrašinėdami, tiek gyvai atlikdami savo dainas atlikėjai naudoja tokius instrumentus kaip dambrelis, didžeridu, gitara, analoginis sintezatorius ir ritmo mašina. Dainų įvairialypiškumas nulemia tai, kad vis didėjantis Kamanių šilelio klausytojų ratas buria ir skirtingus muzikos skonius turinčius žmones.

Paskutinis Kamanių šilelio albumas „Žiūrėti į saulę“ teka ritmiškai kaip laikas, kuriame klausytojas palieka kasdienybę ir visiškai pasineria į garsą. Kamanių šileliui išleidus šį albumą, Lietuvos M.A.M.A. apdovanojimuose duetas buvo išrinktas metų alternatyviosios muzikos grupe.

Paskutinio albumo muzika ir tekstai gimė įvairiose vietose – nuo Lietuvos kaimo iki Meksikos kalnų ir vandenynų. Albume gausu ir lyrinių, ir šokiams tinkamų dainų, o gyvi dueto pasirodymai išsiskiria didžiule energija, tuo dažnai nustebindami ir stipriai traukdami klausytojus.

Nariai: Kamilė Gudmonaitė ir Mantas Zemleckas – muzikos ir tekstų autoriai ir atlikėjai.