Birželio 8, 2024

Kauno centrą įsukusi „Audra“ tęsiasi: festivalio veiksmas keliasi į Ąžuolyną ir „Pergalę“

Kauno centrą įsukusi „Audra“ tęsiasi: festivalio veiksmas keliasi į Ąžuolyną ir „Pergalę“

Trečiadienį prasidėjęs festivalis „Audra“ įsibėgėja – muzikos, kultūros ir meno stichijos Kauno neapleis iki pat sekmadienio. Šeštadienį ir sekmadienį „Audros“ lankytojų laukia koncertai Ąžuolyne ir „Pergalės“ plieno perdirbimo gamykloje, naktinės ekskursijos, madų šou ir šiuolaikinio meno paroda.


D. Jankausko nuotr.


Festivalį atidarė Vokietijos elektroninės muzikos kūrėjas, didžėjus, multiinstrumentalistas David August, VDU Didžiojoje salėje publikai pristatęs ambicingą, daugiadisciplininį meno kūrinį VĪS, kurį kūrė kartu su choreografe Franka Marlene Foth ir vizualiųjų menų kūrėju Marceliu Weberiu (dar žinomu kaip MFO). 


G. Jovaišos nuotr. – D. August pasirodymo akimirka


Vis didesnį pagreitį festivalis įgijo ir ateinančiomis dienomis: Audros publiką išjudino tarptautinės radijo stoties „Refuge Worldwide“ vakarėlis, pusšimtį kultūrinio vyksmo valandų pasiūliusi „Audros“ jaunimo veiklų programa ir M. Žilinsko dailės galerijoje įsikūrusi menų paroda, perspektyvių Lietuvos ir užsienio menininkų perfomansai. 

Penktadienio vakarą pabaigė naktinė programa M. Žilinsko dailės galerijoje. Čia į sceną lipo ir audringą vakarėlį publikai dovanojo net 12 atlikėjų: introspektyvią audiovizualinę patirtį sukūręs duetas iš Mančesterio „Space Afrika“, žemo dažnio legenda Shackleton, į elektroninę peklą įsukęs Patricia Kokett, Berlyno ritmais gyvenantis prodiuseris ir DJ Objekt, iš JAV atkeliavusi Octo Octa, Kauno šokėjų išsiilgtas Roe Deers, ir daugybė kitų Lietuvos bei užsienio žvaigždžių.


Muzika – po ąžuolais ir staklėmis 

Šeštadienį „Audros“ publika pradės nemokamame renginyje Ąžuolyne. Kartu su LRT Opus paruoštoje scenoje pasirodys iš kelionių po Italiją neseniai sugrįžęs ir naują albumą parsivežęs Lukas Pilkauskas. Viename gražiausių miesto parkų jis žada pasidalinti ne tik naujomis dainomis, bet, kaip pats sako, ir „senais gerais“ šlageriais iš ankstesnės kūrybos. Į sceną taip pat žengs lietuviško folkloro šaknimis garsėjantis, kartais – psichodeliškas ir melancholiškas, o kartais – judėti priverčiantis „Kamanių Šilelis“. Taip pat programą pasaldins milijonus klausytojų įvairiose muzikos platformose turintis, į „Audrą“ iš JAV atvykstantis populiarusis Jitwam. Nuo popietės iki vakaro lankytojus šokdins disko palapinė su puikiai pažįstamais Lietuvos didžėjais. 

Nakties programa kelsis į „Pergalės“ plieno perdirbimo gamyklą industriniame Karmelitų kvartale, esančiame beveik pačiame miesto centre. Vienas laukiamiausių programos vakarėlių klausytojams padovanos susitikimus su šokių muzikos žvaigždėmis iš Jungtinės Karalystės Moxie ir NIKS, duetu iš Australijos „Chaos In The CBD“, vienu geriausių techno ir house funk muzikos didžėjų, bulgarų prodiuseriu KiNK, Europos klausytojų širdis pavergusia IMOGEN, pagrindine Uzbekistano naujosios elektroninės muzikos kartos figūra Sabinē, iš Indonezijos kilusiu duetu „Gabber Modus Operandi“ ir būriu Lietuvos atlikėjų.


Madų šou, naktinės ekskursijos bei perfomansai

Dar nespėję apsilankyti pop up parodoje M. Žilinsko dailės galerijoje, tai padaryti galės iki pat sekmadienio vakaro. Judėdami tarp trijuose aukštuose įsikūrusių instaliacijų, architektūrinių intervencijų, kompiuteriu generuojamų vaizdų, garsų, išraiškingų iliuzijų ir vizualių pramanų, lankytojai įžengs į naują, fragmentišką pasaulį. Meninių veiklų žemėlapyje – ir Europos kūrėjų performansai „Pergalės“ plieno perdirbimo gamykloje. Tarp metalo staklių, kranų ir priekalų judantys performanso menininkai seniai pamirštas erdves prikels naujam, šiuolaikinio meno prisotintam gyvenimui.


Mato Gineikos nuotr.


D. Jankausko nuotr. – Iceboy Violet performansas


D. Jankausko nuotr.


D. Jankausko nuotr. – Roe Deers


Mato Gineikos nuotr. – Marikiscrycrycry performansas


Mato Gineikos nuotr. – naktinės perklausos


Ne viena veikla vyks ir Ąžuolyno bibliotekoje. Juk, kaip institucija, biblioteka yra tvarios kultūros namai, gyvuojantys jau daug amžių. Ne mažiau tvarus bus ir ant šios bibliotekos laiptų šeštadienį vyksiantis madų šou. Kaip skirtingi dizaineriai ir stilistai kuria naujas istorijas iš senų drabužių ar audinių, papasakos Kauno kolegijos studentai, „Behind Curtains“ projektas bei pačios bibliotekos bendruomenė. Šeštadienį bus galima apsilankyti ir Ąžuolyno bibliotekos knygų saugyklos bokšte arba leistis į vakarines ekskursijas „Šimtamečiai Kauno reivai“.