Birželio 1, 2022

Pokalbiai prieš AUDRĄ | Azu Tiwaline: „Muzika turi būti įvairiapusiška ir nesenstanti“

Pokalbiai prieš AUDRĄ | Azu Tiwaline: „Muzika turi būti įvairiapusiška ir nesenstanti“

Nušlifuotas, užantspauduotas ir atiduotas klausimų – atsakymų žaidimas su rinktinio psichodelinio asortimento savininke – Azu Tiwaline. Miesto festivalio AUDRA programą mistiškumo prieskoniu papildanti viešnia, kasdienybę leidžia dykumos krašte Tunise ir yra neišsemiamo spiritualizmo, aidinčio nuo vieno įdomiausių pasaulio kampelių, skleidėja.



Apie asmenybės individualumą, perfekcionizmo apraiškas ir muzikinius ritualus tiesiogiai, smiltainio teletiltu Sahara – Kaunas:


Labas. Kokiomis nuotaikomis gyveni?

Labas! Puikiomis, išties. Labai džiaugiuosi galėdama skleisti pozityvą naujose vietose. Pirmą kartą būsiu Lietuvoje – labai nekantrauju.


Pastaraisiais metais įvyko sėkmingas lūžis tavo karjeroje. Kaip manai, kokia pagrindinė viso to priežastis?

Gan sudėtinga atsakyti. Manau, kad yra labai daug faktorių. Bet viena iš pagrindinių priežasčių būtų tai, kad norėjau kurti muziką, kuri būtų atviresnė ir užmegztų ryšį su tuo, kas nėra matoma. Muzika, kuri būtų įvairiapusiška ir nesenstanti.


Sakyčiau, kad tavo muzika labai žemiška. Ar gyvenimas egzotiškoje šalyje padarė įtakos artimesniam ryšiui su gamta?

Gyvenimas gamtoje, kad ir kur šioje žemėje rastumeisi, daro didelę įtaką tavo dvasiai – visa tai įkvepia. Jeigu gyveni atokioje pasaulio vietoje, kažkur kur jautiesi lyg būtum vienas visatoje, jauti, kaip erdvė ir tyla tave persmelkia, apsigyvena kiekvienoje tavo ląstelėje. Tai – lyg magiškas būdas susikaupti ir susitelkti į kūrybą. Aplinkui nėra nieko, kas blaškytų.



Ar turi pasiruošimo ritualą, kurio niekada nepamiršti renginio dieną?

Visuomet su savimi nešiojuosi keletą „grigis“ akmenėlius ir kristalus. Prieš pradėdama groti, paimu juos į rankas ir savo vedklių prašau pagalbos tam, kad energija būtų nukreipta į žemę.


Kas tau yra unikalumas muzikoje?

Muzika suburia žmones, sukuria ryšį, perduoda emocijas, atgaivina atsiminimus, suteikia jėgų, energijos ir net paguodžia. Jos gydomoji galia – begalinė.


Kokią knygą rekomenduotum kiekvienam savo klausytojui?

Rekomenduočiau Jeremy Narby „Kosminį Serpentiną“ [“The Cosmic Serpent”].


Šiais metais Kaunas tampa kultūros sostine, o miesto festivalis AUDRA – visą to dalis. Kur ieškai įkvėpimo lankydama skirtingus miestus?

Mėgstu leisti laiką be jokio tikslo – stebėti žmones, valgyti populiarų maistą, kapstytis parduotuvėse… ir, žinoma, aplankyti alternatyvias meno ar kultūros vietas. Visa tai tam, kad pagaučiau vietinę nuotaiką. Seni istoriniai monumentai – ypatingai religiniai ar dvasiniai – mane taip pat žavi. Tai, ką gali pajausti tik užėjus į vidų, yra labai galinga.


Interviu paruošė Deividas Verbickas.


Šiuolaikinio miesto festivalį „Audra“ kartu su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendromis jėgomis kuria jaunimo organizacija VšĮ „Kylantis Kaunas“, VšĮ „Freimas“ bei naktinio klubo „Lizdas“ komanda. Prie festivalio renginių prisideda ne tik tokios ilgametės institucijos kaip Pažaislio muzikos festivalis ar Kauno miesto kamerinis teatras, bet ir įvairūs partneriai iš Graikijos, Serbijos, Prancūzijos, Vokietijos, Estijos, Suomijos ir kitų Europos šalių.