Jeigu prirūkytas nuodėmių kambarys turėtų soundtrack’ą – skambėtų būtent taip, kaip skamba Vox Low. Žinia apie gitarizuotus bendraminčius Vox Low į Lietuvą atslinko turbūt kokiais 2015-taisiais, kartu su raudona spalva tviskančia sintezatorių ir gitarų karštine, tačiau pirmasis Paryžiečių interviu specialiai festivaliui AUDRA – tik dabar.
Šalia nelaimingo likimo pabučiuotos Dievo Motinos katedros, su penkiais įrašų studijos įkaitais susėdome prieš pat prasidedant mano piligriminei kelionei po Prancūzijos vienuolynus. O gal ir ne. Bet kuriuo atveju, pasiūlymas vienas – skaityk, o po to apsilaižyk:
Labas. Kaip sekasi?
Sveikas! Mums viskas puikiai, ačiū. Nekantriai laukiame festivalio.
Esate keturiese. Kaip pavyksta suderinti muzikines vizijas?
Labai geras ir svarbus klausimas, kurį mes aptarėme dar pačioje Vox Low formavimosi pradžioje. Tik patikslinimui – mes esame penkiese. Aurélien, mūsų garso inžinierius, irgi narys, kuris yra ypatingai svarbus per gyvus mūsų pasirodymus. Jis su mumis nuo pat aušros.
O dėl bendros vizijos – prieš 10 metų po Vox Low vardu kūrėme dviese: aš – CJ ir Ben. Mathieu, Guillaume, o dabar dar ir Jerome, prie mūsų prisijungė 2015-tais, kai nusprendėme groti gyvai. Nuo tada mes su Ben diktuojame kryptį, kuria norime, kad mūsų muzika laviruotų. Nors, žinoma, visi prisiliečia prie proceso ir atneša savų idėjų. Ypatingai antrame albume, kurį dabar ir kuriame. Kolektyviniai sprendimai yra labai sudėtingi, todėl reikia žmogaus ar kelių, kurie imtųsi iniciatyvos ir nuspręstų už komandą.
Ar pavadintumėte savo muziką melancholiška?
Taip, manau, kad šis atitikmuo – tikslus. Dar būtų galima ją apibūdinti kaip disiliuziją. Vox Low gimė ant Cold Wave, Minimal Synth ir klubinės kultūros pelenų. Norėjome kurti muziką, kuri būtų lėta, niūri, hipnotizuojanti ir melodinga, tačiau šokama.
Esate Prancūzai. Ką išskirtinio turi Paryžiaus scena, ko neturi kiti Europos miestai?
Tiesą pasakius, jokiame kitame Europos mieste nesame gyvenę, tad būtų sunku palyginti.
Įsivaizduokime, kad esu Paryžiaus muzikinis turistas. Kur mane nusivestumėte?
Privalai atvykti į „La Station Gare des Mine“. Čia yra įsikūrusi mūsų studija ir viena geriausių vietų gyviems pasirodymams bei šokiams. Programa – aštri ir eklektiška.
Labai stipriai sudominot, ačiū! Taip pat žinau, kad šiuo metu dirbate ties savo antru, pilno formato albumu. Ko galime tikėtis?
Na, iš tikro tai niekuo per daug nesiskiria nuo mūsų ankstesnių leidimų. Kol kas darbo procesas nebaigtas, tad negalime tiksliai pasakyti, kas išaugs iš to, kuo gyvenome pastaruosius tris metus. Žinoma, nebus nieko per daug optimistiško! Bet mes vis tiek norime šokti, tai…
Savo muzikinių įrašų viršeliuose nevengiate naudoti brutalių architektūros elementų ir pastatų. Ar tai tik atsitiktinumas, ar visgi turi kažkokią gilesnę prasmę?
Labai mėgstame mokslinę fantastiką ir distopijas. Tie šalti minimalistinių architektūros elementų aspektai puikiai dera su mūsų muzika ir nuotaika, kurią norime perteikti.
Ar šiame šiuolaikiniame perkrautame muzikos pasaulyje dar yra dalykų, kurie jus žavi?
Jeigu atvirai, nelabai. Bet ne tik muzikoje. Viskas vyksta taip greitai, kad nebelieka didelių tarpų tarp naujų idėjų ir judėjimų. Viskas atrodo vientisa. Žinoma, tai nereiškia, kad mes nemėgstame naujų grupių ir atlikėjų. Sąrašo neturime, tačiau buvome priblokšti paskutinio Blak Saagan albumo.
Kaip kovojate su įkvėpimo stoka?
Hahaha. Nekovojame. Tiesiog laukiame. Nieko neišleidome per pandemiją, bet pastaruosius 6 mėnesius mėtomės geromis idėjomis.
Šiuolaikinio miesto festivalis AUDRA yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ programos dalis. Ką jums patiems reiškia kultūra?
Na ir klausimas. Jaučiuosi, lyg per filosofijos testą mokykloje (šypsosi). Trumpai tariant, kultūra – tarsi atviras langas į aplinkinį pasaulį.
Užbaigiant, ar galėsiu pasimatuoti kažkurio iš jūsų odinę striukę?
(Šypsosi) … neturime, tačiau kažką sugalvosime. Ačiū už nuostabius klausimus – nekantraujame susipažinti per Audros festivalį!
Interviu parengė Deividas Verbickas.
Šiuolaikinio miesto festivalį „Audra“ kartu su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendromis jėgomis kuria jaunimo organizacija VšĮ „Kylantis Kaunas“, VšĮ „Freimas“ bei naktinio klubo „Lizdas“ komanda. Prie festivalio renginių prisideda ne tik tokios ilgametės institucijos kaip Pažaislio muzikos festivalis ar Kauno miesto kamerinis teatras, bet ir įvairūs partneriai iš Graikijos, Serbijos, Prancūzijos, Vokietijos, Estijos, Suomijos ir kitų Europos šalių.