06.07 Penktadienis

Kauno menininkų namai

AUDRA x KMN | Meninė programa

AUDRA x KMN | Meninė programa

06.07 Penktadienis

Kauno menininkų namai

AUDRA x KMN | Meninė programa

06.07 Penktadienis

Kauno menininkų namai

AUDRA x KMN | Meninė programa

Šiuolaikinio miesto festivalis AUDRA 2024 perbraižys Kauno žemėlapį, paversdamas netikėtas Kauno erdves šiuolaikinės kultūros ir muzikos salomis. Kauno menininkų namai taps viena šių salų ir birželio 7 d. transformuosis į garsinių, vizualinių ir juslinių patirčių labirintą, kuriame jaunosios kartos kūrėjai/os kvies pasiklysti patirtyje, jungiančioje šiuolaikinį meną ir naktinę kultūrą.


Garso instaliacija: „Muzika prieglobsčiui”
Autorius: Domantas Pūras

„Muzika prieglobsčiui“ – tai meninis tyrimas, sukurtas kartu su Naujininkų pabėgelių centro gyventojais. Kūrinyje kompozitorius kelia jautrius klausimus bei skatina refleksiją, apmąstymą apie prieglobsčio prasmę, muzikos vaidmenį jungiant žmones ir universalius mūsų žmogiškos būties aspektus. Tai kvietimas apmąstyti gijas, kurios mus jungia nepriklausomai nuo mūsų kilmės ar kelionės tikslo.


Instaliacija: "Neatpažintas objektas”
Autorius: Rūta Simutytė

Gamtinėmis struktūromis paremta šviečiančių meninių objektų instaliacija jungia žmogaus ir gamtos emocinį ryšį. Pasitelkdama formų, raštų, medžiagų bei spalvų poveikio apibūdinimus ir eksperimentuodama su (ne)tradicinėmis tekstilės technologijomis, autorė konstruoja naują nepažintą gamtos-kosmoso pasaulį. Kauno menininkų namų patalpose kūriniai suformuos naują, nuo likusio pasaulio izoliuotą salą, kurioje galima vaikščioti, jausti ir tyrinėti objektus kaip gamtos ir miesto architektūrinę dalį.


Objektas „Pasiekus horizonte išnirusios salos krantą, audros blaškytas kūnas randa atramą”
Autorius: Indrė Butkutė

Ar išsitiesti visu kūnu, užsiropšti aukštyn, arba įsitaisyti pasisvėrus žemyn galva viešoje vietoje pridera? Esame įpratę, jog baldai diktuoja kūno sėdėjimo ar gulėjimo pozicijas. Kol mieste judėti kūnui madinga keliauti į šokių aikštelę, sporto salę ar jogą, norisi paskatinti kūno judėjimo laisvę kasdieninėse situacijose – norint prisėsti viešoje vietoje. Baldas, veikiau kaip skulptūra, nediktuoja konkrečių naudojimosi taisyklių, o leidžia žaisti, keisti sėdėjimo pozicijas, atrasti sau patogią kūno atramą ir skatintų lengvą, ramybę teikiantį judėjimą.


Algoritminė studija trimitui ir elektronikai H–dur
Autorius: Romuald Chaloin Galiauskas

Muzikinis projektas, įsigilinantis į kūrybinius algoritmus muzikoje, asistuojančius tiek kompozicinę, tiek atlikimo dalis. Autorius siekia populiarinti sąmoningą algoritmų naudojimą kūrybiniame procese, taip iškeliant iš šešėlio jų įtaką šiuolaikinio pasaulio konstravimui. Projekte matematiniu fraktaliniu modeliu užrašyta muzikinė informacija atliekama naudojant dviejų instrumentų sąsają – akustinio instrumento, bei suprogramuoto skaitmeninio prietaiso, kuris gyvai plečia garsinius kūrinio parametrus.


Renginys nemokamas. Renginį finansuoja Kauno miesto savivaldybė.